All personal

Företagsekonomiska institutionen

Namn Titel E-post/Telefon
Adamsson, Emelie Doktorand emelie.adamsson@sbs.su.se
Alkhaled-Studholme, Sophie Postdoktor sophie.alkhaled-studholme@sbs.su.se
Anställd, Testkonto Amanuens testkonto.anstalld@sbs.su.se
Anton, Wady Amanuens wady.anton@sbs.su.se
Apéria, Tony Universitetslektor tony.aperia@sbs.su.se 08‑163061
Aramian, Fatemeh Doktorand fatemeh.aramian@sbs.su.se 08‑163770
Baldauf, Christoph Doktorand christoph.baldauf@sbs.su.se 08‑161167
Bay, Thomas Universitetslektor thomas.bay@sbs.su.se 08‑161405
Bay, Charlotta Universitetslektor charlotta.bay@sbs.su.se 08‑163710
Berg, Per-Olof Professor emeritus pob@sbs.su.se 08‑161322
Berglund, Karin Professor karin.berglund@sbs.su.se 08‑163982
Bertling, Ann Mentor ann.bertling@sbs.su.se
Björkman, Ingegärd Doktorand ingegard.akersdotter-bjorkman@sbs.su.se
Björner, Emma Doktorand emma.bjorner@sbs.su.se
Bojler, Zebine Internationell koordinator zebine.bojler@sbs.su.se 08‑164799
Bondesson, Niklas Universitetslektor niklas.bondesson@sbs.su.se 08‑161433
Borell, Anton Doktorand, PhD student anton.borell@sbs.su.se 08‑163721
Broback, Anna Universitetslektor anna.broback@sbs.su.se 08‑162186
Brogaard, Jonathan Affilierad forskare, affiliated researcher jonathan.brogaard@sbs.su.se
Brunzell, Tor Universitetslektor, Associate Professor tor.brunzell@sbs.su.se 08‑161181
Buncic, Daniel Universitetslektor daniel.buncic@sbs.su.se
Börjesson, Love Forskare lbo@sbs.su.se
Cakanlar, Aylin Doktorand aylin.cakanlar@sbs.su.se 08‑161936
Carrington, Thomas Universitetslektor thomas.carrington@sbs.su.se 08‑163629
Cassel, Anne-Marie Utbildningskoordinator amcassel@sbs.su.se 08‑161911
Catasus, Bino Professor bino.catasus@sbs.su.se 08‑163026
Cederström, Carl Associate Professor carl.cederstrom@sbs.su.se 08‑163010
Chowdhury, Abu Zakir Md Rasel Doktorand abu.chowdhury@sbs.su.se 08‑163720
Concha Ferreira, Ignacio Doktorand ignacio.concha.ferreira@sbs.su.se 08‑163023
Cunelius, Carl Olof Tentamensadministratör carl.olof.cunelius@sbs.su.se
Czekierda, Tomasz Konsult tomasz.czekierda@sbs.su.se
Dabhilkar, Mandar Universitetslektor, docent mandar.dabhilkar@sbs.su.se 08‑161308
Dahlström, Petter Doktorand petter.dahlstrom@sbs.su.se 08‑163731
Demir, Robert Forskare robert.demir@sbs.su.se
Dwaikat, Nidal Universitetslektor nidal.dwaikat@sbs.su.se 08‑161963
Dzielinski, Michal Universitetslektor michal.dzielinski@sbs.su.se 08‑162840
Eklöv Alander, Gunilla Universitetslektor gunilla.eklov.alander@sbs.su.se 08‑163013
Ekmark, Olivia Amanuens olivia.ekmark@sbs.su.se 08‑162217
Ekström Stoetzer, Maria Kommunikationsansvarig maria.stoetzer@sbs.su.se
Eng Larsson, Fredrik Universitetslektor fredrik.englarsson@sbs.su.se 08‑6747203
Engström, Jon Universitetslektor jon.engstrom@sbs.su.se 08‑161978
Eriksson, Matilda Doktorand matilda.eriksson@sbs.su.se 08‑164660
Fang, Tony Professor tony.fang@sbs.su.se 08‑163063
Farshin, Ali Studieadministratör ali.farshin@sbs.su.se 08‑161051
Faymonville, Louise Doktorand louise.faymonville@su.se
Felez Vinas, Ester Doktorand ester.felezvinas@sbs.su.se 08‑163270
Fernholm, Johanna Universitetslektor johanna.fernholm@sbs.su.se 08‑161029
Fjellström, Daniella Timlärare daniella.fjellstrom@sbs.su.se
Friberg, Alf Vaktmästare alf.friberg@sbs.su.se 08‑163852
Fridner, David Doktorand david.fridner@sbs.su.se 08‑161928
Frostling, Maria Docent, Universitetslektor maria.frostling@sbs.su.se 08‑6747998
Furusten, Staffan Associate professor, Docent staffan.furusten@sbs.su.se 08‑163233
Gauffin, Clara Studieadministratör clara.gauffin@sbs.su.se 08‑163216
Glader, Anna-Lena Doktorand annalena.glader@sbs.su.se 08‑6747443
Golubeva, Olga Universitetslektor olga.golubeva@sbs.su.se 08‑163224
Grkovic, Albin Amanuens albin.grkovic@sbs.su.se
Grossi, Giuseppe Universitetslektor giuseppe.grossi@sbs.su.se
Guillet de Monthoux, Pierre Professor emeritus pgm@sbs.su.se
Gummesson, Evert Professor emeritus evert.gummesson@sbs.su.se
Gustavsson, Magnus Universitetsadjunkt magnus.gustavsson@sbs.su.se 08‑6747434
Hagströmer, Björn Universitetslektor, docent bjorn.hagstromer@sbs.su.se 08‑163030
Hansen, Fidan Kundansvarig fidan.hansen@su.se 08‑6747076
Hartman, Thomas Professor i företagsekonomi thomas.hartman@sbs.su.se 08‑164664
Hasselgren, Anton Doktorand anton.hasselgren@sbs.su.se 08‑161460
Hatzipavlou Gabrielsson, Christina Studieadministratör christina.gabrielsson@sbs.su.se 08‑164235
Hedlin, Pontus Universitetslektor pontus.hedlin@sbs.su.se 08‑161473
Hinnerich, Mia Universitetslektor mia.hinnerich@sbs.su.se 08‑161986
Hjalmarson, Hanna Universitetslektor hanna.hjalmarson@sbs.su.se 08‑6747939
Holmblad Brunsson, Karin Universitetslektor karin.brunsson@sbs.su.se
Holmgren, Mikael Universitetslektor mikael.holmgren.caicedo@sbs.su.se 08‑161967
Holmqvist, Hans Doktorand hans.holmqvist@sbs.su.se
Holmqvist, Mikael Professor mikael.holmqvist@sbs.su.se 08‑164627
Hou, Ai Jun Universitetslektor, docent aijun.hou@sbs.su.se 08‑6747097
Högberg, Olle Timlärare olle.hogberg@sbs.su.se
Höglund, Linda Forskningsassistent linda.hoglund@sbs.su.se
Isaksson, Olov Biträdande lektor olov.isaksson@sbs.su.se 08‑6747207
Jemina, Maria HR-ansvarig maria.jemina@sbs.su.se 08‑162184
Jensen, Tommy Professor tommy.jensen@sbs.su.se 08‑162611
Johed, Gustav Universitetslektor gustav.johed@sbs.su.se 08‑162153
Jonsson, Sara Universitetslektor, docent sara.jonsson@sbs.su.se 08‑6747950
Josephson, Jens Universitetslektor, docent jens.josephson@sbs.su.se 08‑161354
Junker, Sven-Olof Universitetslektor svenolof.junker@sbs.su.se
Jutterström, Mats Forskare Mats.Jutterstrom@score.su.se 08‑6747415
Kachlami, Habib Universitetslektor habib.kachlami@sbs.su.se
Karlsson, Mari-Ann Doktorand mka@sbs.su.se
Karlsson, Linda Studieadministratör linda.karlsson@sbs.su.se 08‑163001
Kheirollah, Amir DoktorandAmanuens amir.kheirollah@sbs.su.se 08‑163032
Kjellman, Linda Studie- och karriärvägledare linda.kjellman@sbs.su.se 08‑6747143
Klaassen, Johan Doktorand johan.klaassen@sbs.su.se 08‑161554
Klemcke, Liesel Marie Doktorand liesel.klemcke@sbs.su.se 08‑162007
Kumar, Nishant Docent nishant.kumar@sbs.su.se 08‑161237
L'Espoir Decosta, Patrick Universitetslektor patrick.lespoir.decosta@sbs.su.se
Larsson Segerlind, Tommy Doktorand tommy.larsson@sbs.su.se
Lembke, Johan Operativ chef för uppdragsutbildning johan.lembke@sbs.su.se 08‑161343
Li, Jingya Amanuens jingya.li@sbs.su.se
Lindberg, Jessica Universitetslektor jessica.lindbergh@sbs.su.se 08‑162185
Lindblad, Emma Universitetslektor emma.lindblad@sbs.su.se
Lindeberg, Tina Utbildningskoordinator tina.lindeberg@sbs.su.se 08‑161910
Lindén Ahmad, Charlotte Studievägledare charlotte.linden.ahmad@sbs.su.se 08‑161306
Lindmark, Lena HR-generalist lena.lindmark@sbs.su.se 08‑161539
Liu, Xinxin Gästdoktorand xinxin.liu@sbs.su.se 08‑6747449
Ljungdahl, Stefan Vaktmästare stefan.ljungdahl@sbs.su.se 08‑161977
Lokatt, Cristoffer Doktorand cristoffer.lokatt@sbs.su.se 08‑6747446
Lucarelli, Andrea Doktorand andrea.lucarelli@sbs.su.se 08‑161982
Lundborg, Lena Doktorand lena.lundborg@sbs.su.se
Luo, Amanda Gästforskare amanda.luo@sbs.su.se
Lönnberg, Anna Universitetsadjunkt anna.lonnberg@sbs.su.se 08‑162674
Löwenhav, Ulf Timlärare ulf.lowenhav@sbs.su.se
Löwstedt, Jan Professor jan.lowstedt@sbs.su.se 08‑6747438
Magalhaes Lopes, Maira Doktorand maira.lopes@sbs.su.se 08‑162187
Mahieddine, Mohamed Doktorand mohamed.mahieddine@sbs.su.se 08‑163430
Malmqvist, Peter Adjungerad lärare peter.malmqvist@sbs.su.se 08‑163926
Malmqvist, Daniel Timlärare daniel.malmqvist@sbs.su.se
Malmström, H. Li Universitetslektor li.malmstrom@sbs.su.se 08‑163014
Malmström, Elina Doktorand elina.malmstrom@sbs.su.se 08‑163932
Maneschiöld, Per-Ola Universitetslektor per-ola.maneschiold@sbs.su.se
Mansouri, Ziaeddin Universitetslektor ziaeddin.mansouri@sbs.su.se 08‑162191
Maravelias, Christian Professor christian.maravelias@sbs.su.se
Marinetto, Michael Universitetslektor/gästlärare michael.marinetto@sbs.su.se
Markowski, Peter Doktorand peter.markowski@sbs.su.se 08‑163069
Minina, Alisa Doktorand ami@sbs.su.se
Mollah, Sabur Docent, Universitetslektor sabur.mollah@sbs.su.se
Montero Yanez, Angelica 1:e byråsekreterare angelica.montero-yanez@sbs.su.se 08‑6747149
Montgomery, Pia Timanställd pia.montgomery@sbs.su.se
Moreno de Castro, Blanca Universitetslektor astrid.moreno@sbs.su.se
Mourad, Marina Karriärcenteransvarig marina@staforum.se 08‑164650
Murray, John Universitetslektor john.murray@sbs.su.se 08‑162382
Mølbjerg Jørgensen, Kenneth Gästlektor/Visiting Assistant Professor kmj@sbs.su.se
Nikoletic, Mileta IT-support mileta.nikoletic@sbs.su.se
Nilson, Lorenzo Amanuens lorenzo.nilson@sbs.su.se
Nilsson-Muraca, Angelina Tentamenskoordinator angelina.nilsson.muraca@sbs.su.se 08‑163036
Nordén, Lars Professor lars.norden@sbs.su.se 08‑6747139
Nordin, Fredrik Professor fredrik.nordin@sbs.su.se 08‑163309
Nussipova, Gulnar Doktorand gulnara.nussipova@sbs.su.se 08‑161947
Nygren, Sara Ekonomiansvarig sara.nygren@sbs.su.se 08‑161783
Näslund, Lovisa Biträdande lektorForskare lovisa.naslund@sbs.su.se 08‑161017
Okwir, Simon Universitetslektor simon.okwir@sbs.su.se 08‑161906
Oljemark, Markus Doktorand markus.oljemark@sbs.su.se 08‑163936
Olofsson, Helene Koordinator för forskarutbildningen helene.olofsson@sbs.su.se 08‑162098
Olsmats, Carl Universitetslektor carl.olsmats@sbs.su.se 08‑163025
Olsson, Amelia Doktorand amelia.olsson@sbs.su.se 08‑161183
Olsson, Christina Studieadministratör christina.olsson@su.se 08‑161364
Onn, Gustaf Timlärare gustaf.onn@sbs.su.se
Osowski, Dariusz Universitetslektor dariusz.osowski@sbs.su.se
Parasiris, Emmanuel Universitetsadjunkt emmanouel.parasiris@sbs.su.se 08‑161490
Parker, Vanessa HR administratör vanessa.parker@sbs.su.se 08‑162188
Parment, Anders Universitetslektor anders.parment@sbs.su.se 08‑6747082
Pashkevich, Natallia Universitetslektor, Assistant Professor natallia.pashkevich@sbs.su.se
Peltomäki, Jarkko Universitetslektor, docent jarkko.peltomaki@sbs.su.se 08‑163022
Persson, Christian Universitetslektor christian.persson@sbs.su.se 08‑6747949
Petterson, Joachim Adjungerad lärare joachim.petterson@sbs.su.se 08‑6747933
Poblete Centeno, Leon Universitetslektor leon.poblete@sbs.su.se
Preiholt, Håkan Docent, Universitetslektor hakan.preiholt@sbs.su.se
Rademaker, Claudia Universitetslektor claudia.rademaker@sbs.su.se 08‑162364
Rajaipour, Naser Timanställd naser.rajaipour@sbs.su.se
Raninen, Pia HR-Generalist pia.raninen@sbs.su.se
Richardson, Ian Universitetslektor ian.richardson@sbs.su.se 08‑162839
Rodriguez Longarela, Iñaki Docent inaki.rodriguez.longarela@sbs.su.se 08‑164658
Rämö, Hans Docent, Universitetslektor hans.ramo@sbs.su.se 08‑161209
Safari, Aswo Forskare aswo.safari@sbs.su.se
Sayessian, Vassilia Ekonomiassistent vassilia.sayessian@sbs.su.se 08‑162190
Schneider, Anselm Biträdande lektor anselm.schneider@sbs.su.se 08‑162987
Schriber, Svante Biträdande lektor svante.schriber@sbs.su.se 08‑161380
Schwartz, Birgitta Universitetslektor, docent birgitta.schwartz@sbs.su.se
Segelod, Esbjörn Affilierad professor esbjorn.segelod@sbs.su.se
Setréus, Karin Doktorand karin.setreus@sbs.su.se 08‑6747425
Sjölander, Oskar Koordinator oskar.sjolander@sbs.su.se 08‑6747941
Skoog, Matti Gästprofessor matti.skoog@sbs.su.se 08‑162938
Stenkrona, Anders Universitetslektor anders.stenkrona@sbs.su.se 08‑163226
Strandqvist, Kristoffer Universitetslektor kristoffer.strandqvist@score.su.se 08‑6747462
Strååt, David Doktorand david.straat@sbs.su.se
Sundberg, Kristina Ackrediteringsansvarig kristina.sundberg@sbs.su.se 08‑6747079
Sundström, Andreas Universitetslektor, Assistant Professor andreas.sundstrom@sbs.su.se
Sundström, Angelina Forskare angelina.sundstrom@sbs.su.se
Svendsen, Martin Universitetslektor martin.svendsen@sbs.su.se 08‑6747940
Svärdsten Nymans, Fredrik Biträdande lektor fredrik.svardsten@sbs.su.se 08‑167439
Söderman, Sten Professor emeritus sten.soderman@sbs.su.se 08‑161322
Sörhammar, David Docent david.sorhammar@sbs.su.se 08‑161534
Thanem, Torkild Professor torkild.thanem@sbs.su.se 08‑164643
Thomas, Amos Owen Docent amos.owen.thomas@sbs.su.se 08‑163341
Thomson, Kerstin Forskare kerstin.thomson@sbs.su.se
Thunholm, Malin Studievägledare och studieadministratör malin.thunholm@sbs.su.se 08‑162671
Tolstikova, Natalia Universitetslektor natalia.tolstikova@sbs.su.se 08‑162183
Ulhassan, Waqar Universitetslektor waqar.ulhassan@sbs.su.se
Uyanik, Besime Senior International Coordinator besime.uyanik@sbs.su.se 08‑163003
Valldeby, David Adjungerad lärare david.valldeby@sbs.su.se
Wan, Yuanyuan Gäststudent yuanyuan.wan@sbs.su.se
Vanourek, Gregg Timlärare gregg.vanourek@sbs.su.se
Weckström, Axel Amanuens axel.weckstrom@sbs.su.se
Venkitachalam, Krishna DocentAssociate Professor krve@sbs.su.se 08‑164653
Wennberg, Nina Utbildningskoordinator nina.wennberg@sbs.su.se 08‑161518
Vesovic, Vladimir Administrativ chef vladimir.vesovic@sbs.su.se 08‑161766
Westerlund, Dordi Doktorand dordi.westerlund@sbs.su.se 08‑162817
Westermark, Christer Doktorand christer.westermark@sbs.su.se
Wettermark, Anna Doktorand anna.wettermark@sbs.su.se 08‑162916
Vigerland Evers, Lars Timlärare lars.vigerland@sbs.su.se
Wikland, Boel Doktorand boel.wikland@sbs.su.se
Wikström, Solveig Professor emerita solveig.wikstrom@sbs.su.se
Vilgon, Mats Timlärare mats.vilgon@sbs.su.se
Villaume Silberstein, Anna Doktorand anna.villaume-silberstein@sbs.su.se 08‑161990
Wittbom, Eva Universitetslektor eva.wittbom@sbs.su.se 08‑6747146
von Schantz, Hanna Universitetslektor hanna.von.schantz@sbs.su.se
Wu, Desheng Professor desheng.wu@sbs.su.se 08‑6747208
Vähä, Kaisa Ekonomiansvarig kaisa.vaha@sbs.su.se
Wällstedt, Niklas Doktorand niklas.wallstedt@sbs.su.se 08‑162858
Xu, Caihong Universitetslektor caihong.xu@sbs.su.se 08‑164494
Yakhlef, Ali Professor i företagsekonomi ali.yakhlef@sbs.su.se 08‑163948
Ye, Xiaoxia GästforskareGuest researcher xiaoxia.ye@sbs.su.se
Yngfalk, Carl Forskare carl.yngfalk@score.su.se 08‑6747409
Zafirov, Goran Amanuens goran.zafirov@sbs.su.se
Zawadzki, Michal Universitetslektor michal.zawadzki@sbs.su.se 08‑163884
Zhang, Xiaoming Gästdoktorand xiaoming.zhang@sbs.su.se
Zhang, Baofeng Gäststudent baofeng.zhang@sbs.su.se
Zhao, Lu UniversitetslektorAssistant Professor lu.zhao@sbs.su.se 08‑163961
Åkerlund, Maria Timlärare maria.akerlund@sbs.su.se
Öhlin, Sara Doktorand sara.ohlin@sbs.su.se 08‑163027
Östberg, Jacob Professor jacob.ostberg@sbs.su.se 08‑164649
Özlu, Neslihan Doktorand neslihan.ozlu@sbs.su.se 08‑6747943

Kontakt

Postadress: Stockholms universitet,
SE-106 91 STOCKHOLM
Besöksadress: Kräftriket hus 3, 7, 8, 15 och 24 Hitta till oss
Växel telefon: 08-16 20 00
E-post: info@sbs.su.se

Organisationsnummer: 202100-3062
(Stockholms universitet)

AMBA Accredited
prme
aacsb

Stockholm Business School i sociala medierSBS på Facebook Universitetet på Instagram SBS på Linkedin SBS på Twitter SBS på YouTube