Amanuensen kan hjälpa dig om det är något du inte förstår i kurserna du läser hos oss. Amanuensrummet ligger i hus 15 (rum 15:202). Där försöker alla amanuenser hjälpa till och svara på allmänna studiefrågor samt ta emot ombedömningar (samtliga kurser inom företagsekonomi).

Företagsekonomiska institutionen har amanuenser för de fyra olika inriktningarna:

Finansiering

Mottagningstid: Fredagar 13:00-15:00 (se Aktuellt för eventuella ändringar)
E-post: financeta@sbs.su.se

Sara Tegstam
Email: sara.tegstam@sbs.su.se


Felicia Berglund
Email: felicia.berglund@sbs.su.se

Marknadsföring

Mottagningstid: Måndagar kl 13:00-15:00 (se Aktuellt för eventuella ändringar)

Wady Anton
E-mail: wady.anton@sbs.su.se

Management/Organisation

Mottagningstid: Onsdagar 08:30-10:00 (se Aktuellt för eventuella ändringar)

Emilia Ishak
Email: emilia.ishak@sbs.su.se

Redovisning

Mottagningstid: Torsdagar 13:00-15:00 (se Aktuellt för eventuella ändringar)

Filip Ardin
Email: filip.ardin@sbs.su.se

Isabella Nordlund
Email:  isabella.nordlund@sbs.su.se